Przejdź do produktów

Co wziąć pod uwagę, wybierając firmę ochroniarską?

Z firm ochroniarskich korzystają nie tylko firmy, instytucje czy osiedla mieszkaniowe, ale również właściciele domów jednorodzinnych. Podstawowym zadaniem firmy ochroniarskiej jest całodobowa ochrona posesji. Zakres usług jest uzależniony od danej agencji ochrony. Najczęściej jest to montaż systemów alarmowych i antywłamaniowych oraz monitorowanie posesji.

W przypadku wtargnięcia na chroniony teren lub włamania do chronionego budynku zainstalowane urządzenia informują agencję ochrony, która tak szybko jak to możliwe, pojawia się we wskazanej lokalizacji. Pracownicy agencji zajmują się także stałą obserwacją monitoringu wizyjnego. Współpraca z dobrą agencją ochrony to gwarancja skutecznej ochrony mienia w przypadku prób kradzieży oraz ochrony osób. Jakimi jednak cechami powinna wyróżniać się dobra firma ochroniarska?

Doświadczenie i kwalifikacje pracowników agencji ochrony

Wybierając firmę ochroniarską, w pierwszej kolejności zweryfikuj, czy ma ważną koncesję. Pracownicy powinni mieć wiedzę teoretyczną i praktyczną oraz odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia. Bardzo ważna jest sprawność fizyczna, umiejętność udzielenia pierwszej pomocy i doświadczenie. Nowe agencje ochrony powstają jak grzyby po deszczu, a co najważniejsze – są to agencje zakładane przez osoby, które nie mają wiedzy w tym temacie oraz nie miały nigdy do czynienia z zabezpieczaniem osób i mienia.

Dowiedz się, jak działa agencja ochrony!

Mowa tutaj przede wszystkim o wypracowanych na przestrzeni lat procedurach. Sprawdź, z jakich środków ochrony korzystają pracownicy firmy ochroniarskiej, w jaki sposób radzą sobie w sytuacjach nietypowych i wymagających, oraz ile czasu zajmuje im dojazd do posesji objętej ochroną. Profesjonalne i cenione firmy ochroniarskie cenią się znacznie bardziej i oferują wyższy standard usług niż nowe firmy na rynku.