Przejdź do produktów

Dlaczego monitoring wizyjny jest warty rozważenia?

Systemy monitoringu wizyjnego są z powodzeniem wykorzystywane przez instytucje publiczne, przedsiębiorstwa, a także klientów indywidualnych, którzy chcą zabezpieczyć swoją nieruchomość przed włamaniem czy kradzieżą. Najczęściej możesz je zauważyć w sklepach, biurach, bankach, magazynach, halach przemysłowych czy na osiedlach. Taki nowoczesny monitoring wizyjny pozwala oglądać obraz w czasie rzeczywistym, np. w aplikacji mobilnej na smartfonie oraz rejestrować go do przechowywania w chmurze. Warto połączyć go także z innymi elementami systemu alarmowego, aby uzyskać jak najwyższy poziom ochrony.

Podstawowym zadaniem monitoringu jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa oraz ochrona mienia przed kradzieżą lub zniszczeniem. Dzięki wysokiej jakości kamerom będziesz mógł monitorować swój dom, posesję, biuro czy magazyn. Monitoring wizyjny należy instalować w pobliżu najbardziej chronionych miejsc w budynku, a kamery powinny być widoczne i zabezpieczone przed łatwym dostępem osób trzecich. Dobrze, aby miały wysoką rozdzielczość i cechowały się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Koszt instalacji monitoringu nie jest bardzo wysoki i zależy od indywidualnych potrzeb. Jeżeli nie wiesz, jaki monitoring wybrać, warto skonsultować to ze specjalistami, którzy zajmują się montażem systemów kamerowych.

Powody, dla których warto zainwestować w monitoring wizyjny

– Ochrona przed kradzieżą i włamaniem

Kradzież może dotyczyć nie tylko towaru zgromadzonego w magazynie i na sklepowych półkach, ale również ważnych dokumentów i sprzętów biurowych. Mogą to być laptopy, komputery, telefony, telewizory i inny sprzęt elektroniczny. Kradzież często dotyczy również domów jednorodzinnych, w których celem włamywaczy jest nie tylko samochód lub rower, ale także cenna biżuteria, antyki czy pieniądze. Obecność kamer monitoringu działa prewencyjnie, co odstrasza wielu potencjalnych złodziei. Natomiast włamywacze, na których kamery nie robią wrażenia, z pewnością zostaną zarejestrowani i zidentyfikowani, dzięki temu szansa na ich ujęcie i odzyskanie skradzionego mienia będzie dużo większa. Za pomocą kamer CCTV możesz zdalnie monitorować poprzez internet dany budynek lub teren, a w sytuacji zagrożenia wystarczy, że zawiadomisz odpowiednie służby.

– Poczucie bezpieczeństwa

Spokój i bezpieczeństwo, jakie zyskujesz dzięki telewizji przemysłowej, jest największą zaletą. Będąc na wakacjach, delegacji czy w pracy, nie będziesz musiał o nic się martwić. W razie czego kamery zarejestrują cały materiał, który będzie przydatną formą dowodu. Co więcej, monitoring wizyjny zainstalowany w Twojej firmie, np. całodobowym sklepie sprawi, że pracownicy będą czuli się bezpieczne w miejscu pracy.

– Dowody w sprawie

Monitoring wizyjny jest pomocny w ściganiu sprawców wykroczeń i przestępstw. Materiał wideo dostarczony przez kamerę CCTV może być przydatną formą dowodu w sprawie, np. w sytuacji, gdy zamierzamy zwolnić pracownika za ciężkie przewinienie, np. kradzież drogocennego sprzętu lub ważnych dokumentów. Kamery umieszczone na budynku często mogą nagrać sprawcę, który dokonał uszkodzenia pojazdu w okolicy, kradzieży, pobicia, porwania, a nawet wypadek.

– Mniejsze koszty ubezpieczenia

Wiele budynków firmowych obejmowanych jest ubezpieczeniem na wypadek kradzieży czy pożaru. Jeżeli jesteś w posiadaniu systemu telewizji przemysłowej, to możesz liczyć na niższe koszty ubezpieczenia, gdyż większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje zniżki dla obiektów wyposażonych w systemy bezpieczeństwa. Jednak, aby wykupić takie ubezpieczenie, często wymogiem stawianym przez ubezpieczyciela jest instalacja monitoringu wizyjnego.

– Kontrola pracowników

System monitoringu pozwala w większym stopniu kontrolować pracowników. Dzięki kamerom będą oni postępować zgodnie z regulaminem oraz wykonywać starannie swoje obowiązki. Monitorowanie biznesu pozwoli także zapobiec kradzieżom pieniędzy i wyposażenia biurowego oraz wpłynie na wydajność pracowników. Obecność kamer z pewnością zwalczy wszelkie nadużycia. Oczywiście pracownicy muszą zostać poinformowani, że w budynku znajduje się monitoring rejestrujący ich pracę.