Przejdź do produktów

Dlaczego systematyczne ścieranie kurzu w biurze jest ważne?

Większość ludzi spędza w biurach przynajmniej osiem godzin dziennie, czyli praktycznie 1/3 życia w wieku produkcyjnym. Tak ogromna ilość czasu sprawia, że warunki, w których pracujemy, nabierają dużego znaczenia. W biurze ważne jest nie tylko odpowiednie oświetlenie, ergonomiczne meble czy wygodne fotele zapewniające prawidłową postawę ciała przed komputerem. Zgodnie z przepisami prawa, pracodawca ma obowiązek zapewnić bezpieczne i higieniczne warunki pracy.

Olbrzymie znaczenie ma także dbałość o porządek w biurze. Jednak czystość oraz jej przestrzeganie w przestrzeni biurowej bywa nieco bagatelizowane w wielu firmach, szczególnie przez pracowników. Mowa tutaj nie tylko o zamiataniu i myciu podłóg czy dezynfekcji toalety, ale również o ścieraniu kurzy z różnych powierzchni. Duży odsetek pracodawców nawiązuje współpracę z zewnętrznymi firmami sprzątającymi, które dbają o porządek i czystość w biurze raz na tydzień lub kilka razy w miesiącu. Dowiedz się, dlaczego dbanie o czystość i ścieranie kurzu z biurek, sprzętów i innych powierzchni ma tak ogromne znaczenie!

Zdrowie pracowników

Najważniejszym argumentem za tym, żeby dbać o regularne pozbywanie się kurzu, jest zdrowie osób przebywających w biurze. Przesiadywanie w pomieszczeniach, w których powierzchnie są pokryte kurzem, jest groźne dla zdrowia pracowników, szczególnie dla alergików, którzy mają częste problemy z górnymi drogami oddechowymi.

Osoby uczulone na kurz i roztocza najczęściej kichają i kaszlą. Mogą się jednak zdarzyć poważniejsze schorzenia, np. astma oskrzelowa, a nawet zwiększone prawdopodobieństwo zachorowania na raka. Zatem dokładne sprzątanie biur i usuwanie kurzu pozwala uniknąć nie tylko drobnych dolegliwości, ale również zmniejsza ryzyko zachorowania na groźne choroby.

Dokładne sprzątanie biura pozwoli na pozbycie się roztoczy, bakterii i brudu. Często biura wyposażone są w wykładziny, które są źródłem bakterii, dlatego ważne jest ich dokładne wyczyszczenie za pomocą specjalistycznego odkurzacza na mokro. Z tego powodu dobrze zlecić to zadanie firmie sprzątającej, która dysponuje profesjonalnymi narzędziami i środkami chemicznymi.

Komfort pracy i żywotność urządzeń

Czyste biuro ma duży wpływ na efektywność, komfort pracy i dobre samopoczucie pracowników. Przecież o wiele lepiej i produktywniej pracuje się na świeżo przetartym biurku i monitorze! Kichanie i kaszel spowodowany wdychaniem kurzu może rozproszyć pracowników, którym trudno będzie się potem skupić na swoich obowiązkach.

Kurz stale osiadający na sprzęcie biurowym, np. drukarce czy kserokopiarce powoduje skrócenie ich żywotności, a w konsekwencji ich zniszczenie. Dostający się do środka sprzętów kurz zwyczajnie się tam osiada i w niedługim czasie może sprawić, że sprzęt niezbędny do codziennej pracy przestanie służyć.

Dbałość o wizerunek firmy

W pomieszczeniach biurowych odbywają się spotkania z Klientami, a codzienne ich użytkowanie sprawia, że pojawia się w nich kurz i brud. Po jakimś czasie tracą one swój świeży wygląd i prezentują się mało estetycznie, szczególnie w oczach Klientów i innych osób odwiedzających biuro. Nieestetyczny wygląd biura może negatywnie wpłynąć na ogólny odbiór wnętrza firmy.

Regularne korzystanie z profesjonalnego sprzątania biur sprawi, że pomieszczenia będą zawsze czyste, świeże i pachnące, co z pewnością wpłynie pozytywnie na osoby odwiedzające siedzibę firmy. W końcu biuro jest jej wizytówką i miejscem, w którym często odbywają się spotkania, dlatego wnętrze powinno być zawsze czyste, zadbane i eleganckie.