Przejdź do produktów

Gdzie instalować kamery przemysłowe?

Kamery przemysłowe pomogły w ujęciu złodzieja! Tak brzmiący nagłówek można zobaczyć w wielu gazetach i na portalach internetowych. Nie bez przyczyny. Nowoczesne kamery samodzielnie uruchamiają alarm. Można nimi sterować za pomocą aplikacji instalowanej na smartfonie. Niektóre z nich przez 24 godziny na dobę analizują rejestrowany obraz, sprawdzając, czy dana posesja jest bezpieczna. Urządzenia CCTV zadziwiają wiele osób, zwłaszcza włamywaczy, którzy często nie są w stanie nawet ich dostrzec. Jednak to nie technologia, lecz wiedza o tym, gdzie, i w jaki sposób ją wykorzystać, przesądza o jej skuteczności.

Gdzie zatem montować kamery przemysłowe? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Wiele zależy od tego, jak duży jest obserwowany obszar i co dokładnie mają monitorować urządzenia służące do monitoringu wizyjnego. Warto jednak pamiętać o kilku najważniejszych zasadach:

– kamera przemysłowa musi znajdować się nie wyżej niż 4 metry nad ziemią,

– urządzenia montowane na zewnątrz powinny być odporne na działanie warunków atmosferycznych. Tego typu sprzęt jest oznaczony klasą szczelności IP 65,

– dobrą praktyką jest umieszczanie kamer w rogu pomieszczenia,

– oko kamery nie powinno być skierowane na źródło światła,

– trzeba koniecznie zadbać o to, by oko kamery nie było zasłonięte.

Złodzieje szczególnie upodobali sobie zakradanie się do domu przez balkon i okna. Oko kamery – skierowane na te miejsca – może okazać się najlepszym sposobem na pokrzyżowanie niecnych planów intruza. Warto też zamontować system monitoringu w taki sposób, by za jego pomocą można było obserwować bramę wjazdową, drzwi wejściowe i ogród.

W jaki sposób kamery chronią Twój majątek?

Systemy monitoringu przemysłowego rejestrują wszelkie podejrzane zdarzenia na danym terenie przez 24 godziny na dobę. Tak było kiedyś. Dziś kamery potrafią znacznie więcej. Produkty oferowane przez naszą firmę można na przykład połączyć z systemem analitycznym. Dzięki temu oko kamery będzie przez cały czas analizować rejestrowany obraz. Jeśli urządzenie wykryje jakiekolwiek zagrożenie – naruszenie strefy bezpieczeństwa czy nietypowy sposób przemieszczania się – natychmiast uruchomi alarm. Nasze Centrum Monitorowania odbierze informację o niebezpieczeństwie i w ciągu kilku minut skieruje na miejsce uzbrojony patrol interwencyjny.

Polecamy również skorzystać z obrotowych kamer PTZ. Można nimi sterować zdalnie w układzie horyzontalnym i wertykalnym oraz przybliżać obraz. Wysoka rozdzielczość tych urządzeń sprawia, że doskonale sprawdzają się one na dużych terenach.

Jeśli zdecydujesz się na system ochrony DIONE, będziesz mógł sterować kamerami przemysłowymi zdalnie. Sprawdzisz widok z kamery, przybliżysz obraz oraz zmienisz ustawienie oka urządzenia za pomocą aplikacji instalowanej na telefonie.

Jeśli chciałbyś zamontować kamery przemysłowe w swoim domu lub w firmie, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci wybrać właściwe urządzenia. Zamontujemy je w taki sposób, by żaden włamywacz nie zakradł się niepostrzeżenie na Twoją posesję.