Przejdź do produktów

Ile kosztuje sprzątanie biura?

Biuro to takie miejsce, gdzie często odbywają się spotkania z klientami, dlatego należy zadbać o dobrą prezencję. To, jak wygląda firma od wewnątrz, wpływa na jej reputację, świadczy o jej wiarygodności. Biuro wyglądające nieświeżo i mało estetycznie oraz zły stan pomieszczeń świadczy o jego użytkownikach i braku zorganizowania. Dlatego warto zadbać o to, aby wszystkie pomieszczenia były na bieżąco sprzątane, nie tylko hol czy recepcja. Poza tym czyste biuro ma pozytywny wpływ na samopoczucie pracowników i ich wydajność.

Utrzymywaniem porządku w biurze zajmują się najczęściej specjalistyczne firmy sprzątające – w przypadku większych biur. Z kolei małe powierzchniowo biura często sprzątają ich użytkownicy. Firmy zatrudniają także osoby do sprzątania na etat, jednak od tego rozwiązania już się powoli odchodzi.

Od czego zależy koszt sprzątania biura?

To, ile zapłacisz za sprzątanie biura, zależy przede wszystkim od wielkości powierzchni, zakresu usług oraz ich częstotliwości. Jednorazowe usługi są mniej opłacalne niż regularnie wykonywana praca. Duże znaczenie ma także sama wycena firmy sprzątającej oraz zakres usług. Koszt sprzątania biura jest uzależniony także od danego województwa czy wielkości miasta.

Oprócz wariantów podstawowych wiele firm oferuje również dodatkowe usługi, np. pranie wykładzin, ozonowanie powierzchni, mycie okien i przeszkleń na wysokości czy oczyszczanie pobudowlane. Oczywiście takie usługi dodatkowo podniosą cenę za sprzątanie biura.

Profesjonalne firmy przed przedstawieniem oferty klientowi dokonują w pierwszej kolejności wizji lokalnej. Ma to na celu dobór odpowiednich rozwiązań, maszyn, artykułów higienicznych oraz środków czystości. Dopiero po tym etapie Klient poznaje cenę usługi.

Dlaczego warto skorzystać z usług firmy sprzątającej?

Zlecenie usług firmie zewnętrznej daje większą oszczędność, wygodę i wymaga mniej formalności niż zatrudnienie pracownika na etat. Korzystając z profesjonalnego sprzątania biur we Wrocławiu, firma nie tylko poniesie mniejsze koszty, ale również dostanie usługę w wyższej jakości. Wpływ na to ma duża wiedza i doświadczenie, specjalistyczne środki czyszczące i zaawansowane techniki.

Taki outsourcing to także większa oszczędność czasu. Pracownicy nie muszą zajmować się porządkowaniem biura, tylko mogą w spokoju skupić się na pracy i celach biznesowych. Poza tym, wielu przedsiębiorców nie ma na wyposażeniu profesjonalnego sprzętu czyszczącego i specjalistycznych środków czystości. Zlecenie usług sprzątających daje dopiero gwarancję zastosowania profesjonalnych środków i narzędzi.