Przejdź do produktów

Ile kosztuje sprzątanie biura?

Biuro to takie miejsce, gdzie często odbywają się spotkania z klientami, dlatego należy zadbać o dobrą prezencję. To, jak prezentuje się firma od wewnątrz, wpływa na to, jak jest postrzegana z zewnątrz. Brak dbałości o porządek powoduje, że biuro wygląda nieświeżo i mało estetycznie. Stan pomieszczeń świadczy o właścicielach i użytkownikach biura, dlatego nie tylko hol i recepcja powinny być wysprzątane, ale również kuchnia, łazienka, open office i gabinety. Zaniedbane wnętrza mogą świadczyć o braku zorganizowania, a nieporządek może odbić się negatywnie na wiarygodności firmy. Czyste biuro ma także duży wpływ na efektywność, wydajność i dobre samopoczucie pracowników.

Utrzymywaniem porządku w biurze zajmują się najczęściej specjalistyczne firmy sprzątające – w przypadku większych biur. Z kolei małe powierzchniowo biura często sprzątają sami pracownicy, ewentualnie firma zatrudnia osobę do sprzątania na etat, choć od tego rozwiązania coraz częściej się też odchodzi.

Od czego zależy koszt sprzątania biura?

To, ile zapłacisz za sprzątanie biura, zależy przede wszystkim od wielkości powierzchni, zakresu usług oraz ich częstotliwości. Zazwyczaj jednorazowe sprzątanie jest droższe niż regularnie wykonywana praca. Trzeba też wziąć pod uwagę choćby indywidualną wycenę firmy, a także rodzaje usług, z jakich się skorzysta. Każda firma ma inny cennik i będzie on uzależniony też od regionu, wielkości miasta, a nawet od reputacji firmy oraz jej profesjonalizmu.

W większości dostępnych cenników uwzględnia się warianty podstawowe, jak choćby mycie podłóg, ścieranie kurzy i blatów czy mycie WC. Wiele firm oferuje też dodatkowe możliwości, dla przedsiębiorców, np. ozonowanie powierzchni, mycie okien, czyszczenie wysokościowe, polimeryzacja posadzek, oczyszczanie pobudowlane czy pranie wykładzin. Oczywiście takie usługi dodatkowo podniosą cenę za sprzątanie biura.

Profesjonalne firmy każdorazowo przed przedstawieniem oferty cenowej klientowi dokonują na obiekcie wizji lokalnej w celu przyjęcia optymalnych rozwiązań, które będą wykorzystywane na etapie realizacji usługi – w tym doboru odpowiednich maszyn, rozwiązań technologicznych, artykułów higienicznych oraz środków czystości.

Dlaczego warto skorzystać z usług zewnętrznej firmy sprzątającej?

Outsourcing pod wieloma względami jest tańszy i wygodniejszy. Zlecenie usług firmie zewnętrznej daje większą oszczędność i wymaga mniej formalności niż zatrudnienie pracownika na etat. Korzystając z profesjonalnego sprzątania biur we Wrocławiu, firma zapłaci za usługi sprzątania mniej i dostanie je w dużo wyższej jakości. Wynika to przede wszystkim ze specjalizacji, wysokiej klasy środków czyszczących i dużo większego doświadczenia zewnętrznych firm sprzątających.

Firmy coraz częściej dążą do tego, aby skupiać się na celach biznesowych, a resztę pozostawić fachowcom. Co więcej, większość firm nie dysponuje profesjonalnym sprzętem i środkami czystości. Istnieją także sektory przemysłu, w których utrzymanie czystości uwarunkowane jest przepisami.

Zlecenie usług sprzątających firmie zewnętrznej to przede wszystkim pewność zastosowania profesjonalnych środków czystości i narzędzi oraz możliwość skoncentrowania działania na celach biznesowych i działalności firmy, która nie traci czasu na serwis, wybór środków czystości czy zakup dobrego odkurzacza.