Przejdź do produktów

Jak dbać o czystość i jakość podłóg polimerowych?

Polimeryzacja podłóg ma pozytywny wpływ na ogólny wygląd powierzchni i pomieszczeń, a także wpływa na żywotność podłogi. Lśniące podłogi większości z nas kojarzą się z porządkiem i czystością, czy to w biurze, czy w domu. Dlatego warto zdecydować się na proces polimeryzacji. Składa się on z kilku etapów i wymaga zastosowania specjalistycznych środków i sprzętu. Potrzebna będzie także profesjonalna firma sprzątająca, która wykonuje usługi polimeryzacji podłóg.

Początkowym etapem zawsze jest usunięcie starych i zniszczonych powłok polimeru. Proces ten nazywa się stripowaniem i wykonuje się go ręcznie lub z pomocą maszyny i zmywarki do posadzek. Kolejnym etapem jest neutralizacja powierzchni i pokrycie posadzki kilkoma warstwami specjalnego środka do polimeryzacja podłóg. Po dokładnym wyschnięciu można wykonać polerowanie maszyną wysokoobrotową, co przedłuży żywotność podłogi i usunie widoczne rysy.

Jak dbać o podłogi po polimeryzacji?

Polimeryzacja ma duży wpływ nie tylko na zwiększenie estetyki podłogi i wydłużenie jej żywotności, ale również ułatwia codzienną pracę firmy sprzątającej. Powłoka polimerowa zabezpiecza powierzchnię przed zarysowaniami. Podłoga, która jest gładka i nie ma rys na powierzchni, jest dużo łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Warstwa polimerowa wygładza zarysowania i pory, w które brud i zanieczyszczenia mogłyby wnikać, co potem jest trudne do usunięcia.

Dużą rolę odgrywa systematyczność odkurzania i mycia podłóg, gdyż zmniejsza ona konieczność wykonywania intensywnego czyszczenia. Należy regularnie zamiatać lub odkurzać podłogę polimerową oraz myć ją odpowiednim preparatem o obojętnym pH, który skutecznie usunie zanieczyszczenia. Na rynku dostępne są też preparaty ochronne do posadzek polimerowych z efektem wysokiego połysku, które pozwolą utrzymać podłogę w dobrej kondycji na lata.