Przejdź do produktów

Jak długo trwa montaż kamer przemysłowych?

Kamery przemysłowe najczęściej można spotkać w sklepach, biurach, bankach, magazynach, instytucjach publicznych czy na strzeżonych osiedlach. Są one istotnym elementem systemu telewizji dozorowej (CCTV), która często jest nazywana również telewizją przemysłową czy monitoringiem wizyjnym. Systemy te pozwalają na obserwację z odległości otoczenia przy pomocy kamer przemysłowych i wymagają obecności pracowników agencji ochrony w stacji monitorowania. To właśnie oni w sytuacji zagrożenia zawiadamiają odpowiednie służby. Dzięki kamerom istnieje możliwość nagrania wizerunku sprawcy rozboju lub włamania.

Systemy telewizji dozorowej sprawiają, że chroniony teren lub budynek jest objęty nadzorem nagraniowym, a zapisy z kamer przemysłowych są archiwizowane. Można ich potem użyć do ewentualnej analizy wydarzeń. Monitoring wizyjny często jest wykorzystywany na ulicach miast, w biurowcach i obiektach handlowych. Coraz częściej można go spotkać również w budynkach prywatnych.

Najczęściej używanymi kamerami w systemach telewizji dozorowej są cyfrowe kamery oparte o technologię IP, które zastępują analogowe kamery CCTV. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, gdyż kamera IP połączona jest z komputerem i rejestratorem, a nagranie z niej można przeglądać na bieżąco. Całym systemem zarządza się przy pomocy dedykowanej aplikacji. Aby jednak system gwarantował odpowiedni poziom bezpieczeństwa, kamery muszą być zamontowane w prawidłowy sposób.

Jak wygląda instalacja telewizji CCTV i ile trwa montaż kamer?

Do instalacji telewizji przemysłowej niezbędne są nie tylko kamery przemysłowe, ale również rejestrator, zasilacze, przewody, switche, dyski HDD oraz monitory, które są przystosowane do pracy ciągłej. Montaż kamer przemysłowych wiąże się często z przeprowadzeniem okablowania, jednak istnieją również metody bezprzewodowego przesyłu obrazu z kamer. To, jak długo potrwa montaż kamer, zależy od tego, czy system będzie przewodowy, czy bezprzewodowy. W tym drugim przypadku instalacja pójdzie dużo sprawniej, a montaż kamer zajmie o wiele mniej czasu, z uwagi na brak konieczności przeprowadzania kabli oraz podłączania do zasilania przewodów znajdujących się przy rejestratorze.

Montaż systemu monitoringu z okablowaniem najlepiej zaplanować w trakcie budowy lub przy remoncie budynku. Dużą zaletą są tutaj tańsze koszty podzespołów oraz konserwacji, jednak minusem jest dłuższy czas montażu, w porównaniu do systemów bezprzewodowych. Instalacje bezprzewodowe to dobre rozwiązanie do istniejących już budynków, gdyż nie wymagają kucia ścian i dają możliwość szybkiej rozbudowy instalacji czy demontażu.

Duży wpływ na czas instalacji telewizji przemysłowej ma także sam montażysta. Aby cała instalacja działała prawidłowo i była niezawodna, warto powierzyć montaż specjalistom, który sprawnie i dużo szybciej wykonają całą pracę, dzięki czemu będziesz mógł natychmiastowo poczuć się bezpiecznie.