Przejdź do produktów

Jak działają patrole interwencyjne?

Złodzieje są w stanie splądrować dom w ciągu kilkunastu minut. Często używają zaawansowanego technicznie sprzętu i są doskonale wysportowani. O tym, czy uda się ochronić mienie klienta, decydują więc nie tylko sprawne systemy alarmowe oraz koordynowanie pracy patroli interwencyjnych, ale także szybkie działanie zmotoryzowanego zespołu pracowników ochrony. W tym kontekście zarządzanie systemem ochrony oraz monitoringu można nazwać sztuką, którą pracownicy firmy STEKOP S.A. opanowali do perfekcji. Co dokładnie sprawia, że nasze oddziały działają skutecznie?

Zmotoryzowany patrol interwencyjny to forma ochrony fizycznej. Najczęściej jeden oddział składa się z dwóch pracowników ochrony. Każdy z nich ma do dyspozycji sprzęt służący do obezwładniania napastników – pistolet, pałki czy kajdanki. Nie można jednak zapomnieć, że o sukcesach naszych pracowników nie decyduje groźna broń, lecz regularne szkolenia. Dzięki nim członkowie oddziałów interwencyjnych analizują otoczenie i błyskawicznie reagują na wszelkie zagrożenia. Są w stanie w ciągu kilku sekund zastosować konieczne środki przymusu bezpośredniego, by powalić napastnika, udaremniając tym samym kradzież czy atak. Pracownicy oddziałów interwencyjnych są jednak uprawnieni nie tylko do ujmowania podejrzanych.

Czas decyduje o sukcesie oddziału interwencyjnego. Ile czasu upływa od wysłania sygnału alarmowego z czujnika zamontowanego w danym obiekcie do przybycia patrolu interwencyjnego? Kilka minut. Nasze Centrum Monitorowania jest podzielone na lokalne stacje. Za pomocą systemu łączności i nadajników GPS lokalizują one oddział znajdujący się w pobliżu danego obiektu oraz natychmiast przekazują informację o uruchomieniu alarmu. Ta procedura trwa kilkadziesiąt sekund. Dzięki temu oddział interwencyjny może w zaledwie kilka chwil dotrzeć na miejsce zdarzenia. W tym samym czasie pracownicy Centrum Monitorowania sprawdzają obraz zarejestrowany przez kamery oraz – w razie konieczności – informują służby porządkowe o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Na miejscu patrol interwencyjny sprawdza bezpieczeństwo danego obiektu. Jeśli jest taka potrzeba, oddział podejmuje się bezpośredniej ochrony fizycznej zagrożonego mienia lub osób. Warto jednak pamiętać, że działanie pracowników ochrony może mieć również formę rutynowych, regularnych kontroli. Częste wizyty naszych pracowników zwiększają bezpieczeństwo danej posesji. Jeśli chcesz, aby Twój system ochrony działał równie skutecznie, skontaktuj się z naszą agencją.