Przejdź do produktów

Jak szybko i efektywnie sprzątać po remoncie?

Remont generuje bardzo duży bałagan, a późniejsze wyczyszczenie pomieszczeń nie jest wcale takie łatwe. Budowlańcy często pozostawiają po sobie odłamki tynku, resztki farb i ślady klejów na podłodze, wiele odpadów pobudowlanych i wszechobecny pył. Sprzątanie poremontowe wymaga staranności oraz dbałości o każdy szczegół. Podłogi oraz ściany muszą zostać dokładnie odkurzone i kilkukrotnie umyte. Dopiero wtedy można mieć pewność, że brud i pył został całkowicie usunięty. Dobrze, aby nie używać mokrych ścierek i mopa przed dokładnym odkurzeniem powierzchni, ponieważ cały ten brud i kurz zostanie rozmazany oraz przeniesiony do innych pomieszczeń.

W przypadku okien zmycie pozostałości farb z malowania ścian będzie wymagało użycia rozpuszczalnika. Z kolei do wyczyszczenia drewnianych drzwi można użyć specyfiku, który nie uszkodzi ich powierzchni. Brudne wykładziny najlepiej wyczyścić za pomocą specjalistycznego odkurzacza na mokro, który pozwoli także usunąć ślady po tłustych plamach.

Skorzystaj z pomocy specjalistycznej firmy sprzątającej!

Profesjonalny sprzęt używany przez doświadczone firmy sprzątające w Białymstoku sprawi, że sprzątanie będzie szybkie, sprawne i efektywne. Z usług specjalistów korzysta nie tylko wiele osób prywatnych, ale również wiele firm, które z uwagi na dużą ilość pracy nie mają wystarczająco dużo czasu, by dokładnie posprzątać po remoncie. Doświadczona ekipa, specjalistyczne środki i narzędzia sprawią, że wyczyszczenie brudnej armatury, płytek, podłóg, okien czy wykładzin będzie o wiele szybsze i dokładniejsze.

Czyszczenie mocno zabrudzonych powierzchni wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu oraz silnych detergentów, które mogą być szkodliwe. Dlatego nie powinny zajmować się tym osoby niedoświadczone. Skorzystanie z usług firmy sprzątającej to idealne rozwiązanie w przypadku brak czasu, profesjonalnego sprzętu lub umiejętności.

O czym pamiętać przy remoncie mieszkania lub domu?

Aby ułatwić i usprawnić sobie późniejsze sprzątanie, warto przed remontem zabezpieczyć folią wszystkie powierzchnie, np. meble, podłogi, ściany i sprzęty AGD, a pomieszczenia, które nie będą remontowane zamknąć. Podstawową zasadą każdego sprzątania po remoncie jest kolejność czyszczenia powierzchni – od poziomów najwyższych do najniższych. W pierwszej kolejności warto skupić się na najwyżej umiejscowionych częściach pomieszczeń, czyli sufitach, lampach, oknach i ścianach. Ostatnim etapem będzie czyszczenie podłóg i wykładzin.

Najtrudniej zabezpieczyć się przed pyłem, który niestety dostaje się wszędzie po wykonaniu tynkowania, szpachlowania czy szlifowania. Aby uniknąć błota, należy w pierwszej kolejności wytrzeć kurz, a dopiero potem wykonywać wszelkie czynności z użyciem wody. Drobny gruz oraz pył łatwo usunąć za pomocą odkurzacza przemysłowego. Natomiast szyby najlepiej czyścić papierowym ręcznikiem i płynem do mycia szyb w sprayu.

Z wieloma zabrudzeniami trudno sobie poradzić bez profesjonalnego sprzętu, dlatego najlepiej zdecydować się na firmę sprzątającą, która będzie w stanie sprawnie i dokładnie doczyścić każdą powierzchnię. Z outsourcingu usług porządkowych i sprzątających warto skorzystać również w przypadku nowych lokali, których oddanie często wiąże się z natychmiastowym terminem, dlatego wiele firm oferuje serwis zarówno dzienny, jak i nocny.