Przejdź do produktów

Jak wygląda mycie okien w biurowcach?

W większych miastach pojawia się coraz więcej nowoczesnego budownictwa. Wiele powstających budynków ma szklane ściany, co powoduje, że wnętrza są jasne i dobrze oświetlone. Utrzymanie czystości tak dużych przeszkleń jest dość problematyczne. Mycie okien i fasad na wysokości to zadanie bardzo czasochłonne, a także trudne do wykonania. Dowiedz się, jakie techniki są wykorzystywane do mycia okien na wysokości!

Jak wygląda mycie okien i powierzchni szklanych w biurowcach?

Do mycia okien i szklanych elewacji na dużych wysokościach wykorzystuje się głównie windy liniowe i technikę alpinizmu przemysłowego. Wiele specjalistycznych firm sprzątających używa także podnośników koszowych, które pozwalają sięgnąć kilkudziesięciu metrów i użyć cięższego sprzętu. Z metody alpinistycznej korzystają firmy, które nie mogą sobie pozwolić na użycie podnośników, z uwagi na brak równego i utwardzonego miejsca do ustawienia dźwigu.

Mycie okien na wysokości powyżej 60 metrów wykonuje się przy zastosowaniu metod alpinistycznych, dzięki którym można zaoszczędzić dużo czasu. Profesjonalna firma sprzątająca wykonuje swoje usługi szybko i sprawnie. Alpiniści przemysłowi wykorzystują techniki linowe, umożliwiające dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Są oni wyposażeni w linę roboczą, linę asekuracyjną, uprzęże i inne zabezpieczenia.

Powierzchnie szklane budynków sięgające do około 25 metrów wysokości można umyć za pomocą teleskopów. Jest to bardzo tania i skuteczna metoda. Teleskopy złożone są z wysięgnika zakończonego myjką – najczęściej szczotką i gumową ściągaczką.

Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalną firmę sprzątającą?

Z nowoczesnych metod mycia okien w biurowcach korzysta coraz więcej przedsiębiorców. Doświadczona firma sprzątająca sprawi, że okna pozostaną na dłużej czyste, a podczas czyszczenia nie powstaną smugi i zacieki. Z profesjonalnego sprzątania biur we Wrocławiu można skorzystać okresowo lub zdecydować się na usługi stałe. Korzystanie z takich usług gwarantuje, że do mycia okien pracownicy wykorzystują preparaty czyszczące dobrej jakości oraz specjalistyczny sprzęt.

Znajomość przepisów BHP jest obowiązkiem w takiej pracy, gdyż nie ma w niej miejsca na jakiekolwiek błędy. Z tego właśnie powodu mycie okien w biurowcach na wysokościach wykonują doświadczeni fachowcy.

Są firmy, które z uwagi na duże wydatki nie korzystają w ogóle z usług mycia okien. Zazwyczaj decydują się na usługę raz na kilka lat, co nie jest dobrym posunięciem. Brak dbałości o przeszklenia może odbić się źle na wyglądzie całego budynku. Dzięki dostępnej technologii mycia okien na wysokościach, np. metodzie alpinizmu przemysłowego można tego uniknąć. Warto pamiętać, że regularnie czyszczone powierzchnie dłużej zachowują swoje właściwości. Co więcej, z mycia okien i powierzchni szklanych na wysokościach można korzystać zarówno zimą, jak i latem.