Przejdź do produktów

Jak wygląda mycie okien w biurowcach?

W większych miastach pojawia się coraz więcej nowoczesnego budownictwa. Projektowane obecnie konstrukcje są coraz bardziej przeszklone i jednocześnie sprawiają, że pomieszczenia wewnątrz stają się znacznie jaśniejsze i przestrzenne. Jednak utrzymanie odpowiedniej czystości przy tak dużych szklanych powierzchniach może stanowić wyzwanie. Mycie okien i fasad na wysokości to zadanie bardzo czasochłonne, a także trudne do wykonania. Taki rodzaj budownictwa wymaga jednak regularnego mycia okien oraz innych powierzchni szklanych. Dowiedz się, jakie techniki są wykorzystywane do mycia okien na wysokości!

Jak wygląda mycie okien i powierzchni szklanych w biurowcach?

Do mycia okien i szklanych elewacji na dużych wysokościach wykorzystuje się głównie windy liniowe i metodę alpinizmu przemysłowego, a prace wykonywane są przy użyciu narzędzi ręcznych. Wiele specjalistycznych firm sprzątających używa także podnośników koszowych, które pozwalają sięgnąć kilkudziesięciu metrów i użyć nieco cięższych urządzeń.

Mycie okien w budynkach na wysokości przekraczającej 60 metrów jest możliwe do wykonania tylko przy zastosowaniu technik alpinistycznych. Jest to przede wszystkim duża oszczędność czasu, gdyż profesjonalna ekipa sprzątająca wykonuje usługi szybko, sprawnie i skutecznie. Praca jest od początku do końca zaplanowana oraz odbywa się według ustaleń. Alpiniści przemysłowi wykorzystują do mycia okien i fasad techniki linowe, które pozwalają dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Jest to praca wykonywana na wysokości w podwieszeniu lub w podparciu. Podczas pracy wykorzystuje się co najmniej dwie liny, tj. linę roboczą oraz linę asekuracyjną, a także uprzęże, ławeczki i inne elementy zabezpieczające.

Zastosowanie metody alpinistycznej jest jedynym rozwiązaniem, gdy użycie podnośników jest utrudnione lub niemożliwe z uwagi na brak odpowiedniego miejsca do ustawienia dźwigu. W przeciwieństwie do metody alpinizmu tutaj niezbędne jest wolne, równe i utwardzone podłoże wokół budynku.

Wybór techniki mycia okien i fasad zależy głównie od wysokości budynku. Powierzchnie do około 25 metrów nad ziemią można umyć najtańszą i skuteczną metodą, jaką jest użycie teleskopów. Takie urządzenie składa się z wysięgnika zakończonego myjką – szczotką, gąbką lub gumową ściągaczką.

Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalną firmę sprzątającą?

Z nowoczesnych metod mycia okien i przeszkleń na wysokościach korzysta coraz więcej firm. Profesjonalna firma zajmująca się czyszczeniem powierzchni sprawi, że okna i powierzchnie przeszklone pozostaną na dłużej czyste, a podczas czyszczenia nie powstaną żadne smugi i zacieki. Jest ona w stanie precyzyjnie wyczyścić każdy rodzaj okien. Z profesjonalnego sprzątania biur we Wrocławiu można skorzystać doraźnie lub zdecydować się na usługi regularne. Korzystanie z usług sprawdzonej firmy da pewność, że do mycia okien i fasad wykorzystywane są środki czyszczące wysokiej jakości oraz nowoczesny i specjalistyczny sprzęt.

Znajomość przepisów BHP jest koniecznym wymogiem w takiej pracy. Tutaj nie ma miejsca na błędy, dlatego też prace na wysokościach wykonują fachowcy, którzy posiadają doświadczenie w tej branży.

Wiele firm z uwagi na duże wydatki pomija mycie okien czy elewacji. Często decydują się na mycie ich raz w roku lub raz na kilka lat, co nie jest dobre, gdyż może odbić się na wyglądzie okien i całego budynku. Dzięki dostępnej technologii mycia okien na wysokościach np. metodzie alpinizmu przemysłowego można tego uniknąć. Warto pamiętać, że oczyszczone powierzchnie dłużej zachowują swoje właściwości oraz nie wymagają tak częstych napraw. Co więcej, z mycia okien i powierzchni szklanych na wysokościach można korzystać zarówno zimą, jak i latem.