Przejdź do produktów

Jaką instalację alarmową zamontować w domu?

W 2020 roku w Polsce doszło do około 74 tysięcy włamań. To aż o 3% więcej niż rok wcześniej. Rosnąca ilość przestępstw skłania mieszkańców naszego kraju do kupowania systemów alarmowych, które mogłyby skutecznie chronić mienie. Do niedawna dla wielu osób tego typu produkty, ze względu na wysoką cenę, były nieosiągalne. Przez to utarło się, że najczęściej montuje się je w rezydencjach, a nie w domach jednorodzinnych. Obecnie firmy ochrony oferują bezprzewodowe urządzenia alarmowe. Są one znacznie tańsze. Dzięki nim Twój dom stanie się fortecą, której nie zdobędą nawet doświadczeni włamywacze.

Co sprawia, że bezprzewodowe systemy alarmowe są nie tylko tańsze, ale też często wydajniejsze od swoich przewodowych odpowiedników? Przedstawimy Ci argumenty, posługując się przykładem systemu alarmowego DIONE: czujników i konektora naszej produkcji. Elementy te:

– komunikują się ze sobą za pomocą pasma radiowego. Nie istnieje więc ryzyko, że włamywacz, przecinając kable, wyłączy czujniki,
– możesz zamocować za pomocą taśmy lub pianki. Ich montaż nie wymaga prowadzenia prac budowlanych: kucia ścian czy podłączania przewodów,
– znacznie łatwiej jest ukryć niż standardowe czujniki przewodowe. Możesz je zamontować we wnękach w ścianie czy między dekoracjami ściennymi,
– skonfigurujesz za pomocą aplikacji instalowanej na smartfonie. Nie musisz wzywać instalatora i płacić za konfigurację systemu alarmowego.

W jaki sposób działa bezprzewodowy system bezpieczeństwa?

Wybierając nasze urządzenia alarmowe, kupujesz prywatny system bezpieczeństwa. Możesz nim zarządzać z dowolnego miejsca, korzystając jedynie z aplikacji instalowanej na smartfonie. Jak to działa? W Twoim domu zamontujemy – lub zrobisz to samodzielnie – centralę i czujniki wykrywające zagrożenie: otwarcie okien i drzwi, wysoki poziom dymu oraz czadu. Cały system możemy połączyć również z kamerami przemysłowymi. Kiedy czujniki wykryją jakiekolwiek niebezpieczeństwo, dostaniesz powiadomienie na smartfona. Sygnał o zagrożeniu zostanie przekazany również do naszego Centrum Monitorowania, które wezwie patrol interwencyjny do zagrożonego obiektu. Dzięki temu nie musisz zostawiać swoich obowiązków, by sprawdzić, co dzieje się w Twoim domu. Jeśli jednak będziesz chciał samodzielnie zweryfikować, czy Twój majątek jest bezpieczny, wystarczy, że obejrzysz nagrania z kamer za pomocą swojego telefonu.

Za pomocą naszych urządzeń stworzysz system ochrony, który będzie wykrywać zagrożenie nie tylko w domu. Centralę możemy połączyć nawet z 15 czujnikami i rozmieścić je na całym terenie ogrodu czy parkingu. Co więcej, za pomocą oferowanego przez nas konektora rozbudujemy o funkcjonalności urządzeń DIONE system alarmowy, z którego obecnie korzystasz. Dzięki temu nie będziesz musiał demontować starych detektorów. Zamiast tego wzmocnisz ich skuteczność.