Przejdź do produktów

Jakie środki czystości oferują firmy sprzątające?

Korzystanie z zewnętrznej firmy sprzątającej jest nie tylko bardziej opłacalne niż zatrudnienie do tego celu pracownika na etat, ale również cechuje się wyższą jakością usług. Firmy sprzątające zapewniają wyszkolonych pracowników, korzystają ze specjalistycznego sprzętu oraz profesjonalnych środków czystości. Chemia wykorzystywana w biurach czy szpitalach musi być przede wszystkim bezpieczna dla zdrowia ludzi przebywających w budynku oraz bezpieczna dla czyszczonych powierzchni. Środki czystości powinny być także skuteczne. Oznacza to, że powinny szybko usuwać wszelkie zabrudzenia i nieczystości, działać antybakteryjnie oraz eliminować nieprzyjemne zapachy.

Środki czystości, które są dostępne w każdym sklepie, różnią się jakościowo od preparatów wykorzystywanych przez profesjonalne firmy sprzątające. Chemia profesjonalna jest objęta surowymi normami. Co więcej, jej zadaniem jest nie tylko czyszczenie zabrudzeń, ale także dezynfekcja powierzchni i eliminacja brzydkich zapachów. Powierzchnie czyszczone przez profesjonalną firmę sprzątającą zostaną na dłużej czystsze, co obniży także koszty sprzątania.

Profesjonalne środki czystości a ich współczynnik pH

Profesjonalną chemię gospodarczą można podzielić z uwagi na różny współczynnik pH. I tak wyróżniamy preparaty zasadowe, kwaśne i neutralne. Środki czystości o kwaśnym pH stosuje się głównie do likwidacji kamienia, rdzy czy osadów wapiennych. Z tego powodu najczęściej wykorzystuje się je w łazienkach i pomieszczeniach sanitarnych. Środki o wysokim pH, czyli odczynie zasadowym idealnie usuwają tłuszcze, dlatego chętnie korzysta z nich branża gastronomiczna. Z kolei środki czystości o pH obojętnym używane są do czyszczenia powierzchni delikatnych, np. z powłoką woskową.

Inne preparaty wykorzystuje się do czyszczenia dywanów i wykładzin, a inne do podłóg, urządzeń sanitarnych czy mycia okien lub elewacji. Warto pamiętać, ze profesjonalnych preparatów nie znajdziemy raczej w drogeriach, tylko w specjalistycznych sklepach lub hurtowniach, które oferują profesjonalną chemię gospodarczą.