Przejdź do produktów

Mobilna wieża monitorująca – obniż koszty ochrony

Mobilna wieża monitorująca to innowacyjne rozwiązanie w branży ochrony, po które coraz chętniej sięgają nadzorcy placów budowy lub właściciele farm fotowoltaicznych. Dozór z dostępem do zdalnego wideo monitoringu, działający w terenie bez dostępu do zasilania, oznacza obniżenie kosztów ochrony, mobilność, wysoką skuteczność i bezpieczeństwo przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Fizyczna ochrona nie zawsze może sprostać wszystkim wymaganiom i jest kosztowna. Warto więc wykorzystywać cyfrowe narzędzia monitorujące do dbania o bezpieczeństwo.

Wieża monitorująca zaopatrzona jest w wysuwany maszt z kamerami o wysokości aż do 7 metrów. Zastosowane w wieżach kamery z inteligentną analityką obrazu potrafią wykryć człowieka z bardzo dużą skutecznością. Dzięki temu nie reagują na fałszywe alarmy, zwierzęta, pojazdy i przypadkowy ruch, który sygnalizują standardowe systemy alarmowe.

Obrotowa kamera PTZ z dużym zoomem pozwala obserwować teren w znacznej odległości od wieży. Dzięki nocnemu doświetleniu na podczerwień, zdolnemu do pracy nawet w zupełnej ciemności, możemy objąć zasięgiem znaczny obszar dookoła wieży. Dodatkowo, detektory ruchu śledzą obszar w promieniu 360° i w przypadku wykrycia ruchu, kamera obrotowa wykonuje najazd na miejsce, w którym go zarejestrowano i zapisuje całe zdarzenie. Materiał dowodowy przechowywany jest przez 30-90 dni.

Skuteczny alarm

W przypadku wystąpienia ruchu osób lub pojazdów w przestrzeni chronionej, włączony zostaje system alarmowy. Głośnik audio umożliwia zdalne nadanie automatycznego komunikatu ostrzegawczego. Włącza się także białe oświetlenie LED. Zaalarmowane zostaje Centrum Monitorowania i wysłany Patrol Interwencyjny. Akcja interwencyjna jest natychmiastowa, celowa i skuteczna, także dzięki płynnej transmisji ze wszystkich kamer. W związku z możliwością dodatkowego nagrywania w serwerowni przez Internet, całe zdarzenie jest dokumentowane.

Trudno wyobrazić sobie, ilu pracowników ochrony, ile czasu potrzebowałoby, aby tak sprawnie wykonać wszystkie te działania. Dlatego to idealne rozwiązanie do ochrony placów budowy, ale także parkingów i magazynów.

Już sama obecność kamer działa zniechęcająco na złodziei, a w przypadku kradzieży ułatwia zebranie materiału dowodowego i złapanie sprawcy. Warto więc skorzystać z najnowszych rozwiązań technologicznych, zwłaszcza kiedy gwarantują większą skuteczność ochrony i oszczędności.

Szybki, prosty montaż

Wieżę monitoringu uruchamiamy bardzo szybko, a transport urządzenia jest prosty. Transport odbywa się autem z wykorzystaniem dedykowanej przyczepki. Zatem gdy kończymy jedną inwestycję, sprawnie i bez problemu możemy ją przenieść w inne miejsce. Wieża odporna jest na zmienne czynniki atmosferyczne, mocna, stabilna. Zasilają ją panele solarne o mocy nawet do 1000W (1kW), co umożliwia bezobsługową pracę w okresie wiosenno-jesiennym.

wieża monitorująca monitoring mobilny