Przejdź do produktów

Na czym polega polimeryzacja posadzek?

Polimeryzacja posadzek niesie ze sobą dużo korzyści. Zwiększa nie tylko estetykę pomieszczeń, ale również ma wpływ na żywotność posadzek. Polimeryzowane powierzchnie są dużym ułatwieniem pracy firmy sprzątającej. Zabieg ten polega na nałożeniu na posadzkę specjalistycznych preparatów, które w końcowym etapie tworzą twardą powłokę odporną na uszkodzenia mechaniczne. Proces polimeryzacji posadzek składa się z kilku etapów i wymaga użycia profesjonalnych produktów oraz sprzętu.

Jeżeli zależy Ci na wysokim poziomie wykonania prac, skorzystaj z usług doświadczonej firmy sprzątającej, która zajmuje się specjalistycznymi usługami. Pracownicy takiej firmy powinny mieć dużą wiedzę w zakresie polimeryzacji posadzek, duże doświadczenie oraz odpowiednie kwalifikacje.

Jak przebiega cały proces polimeryzacji posadzek?

Zabieg polimeryzacji podłóg zawsze jest poprzedzony oceną stanu powierzchni, doborem odpowiedniej techniki i usunięciem starych zniszczonych powłok. Cała powierzchnia jest początkowo bardzo dokładne oczyszczana. Do tego celu wykorzystuje się specjalistyczny sprzęt czyszczący. Podłoga przed polimeryzacją musi być nie tylko czysta, ale również odtłuszczona i wysuszona. Przejście do kolejnego etapu bez dokładnego wykonania etapu poprzedniego może skutkować złym wiązaniem preparatów polimerujących, a na podłodze będę widoczne skazy.

Gdy powierzchnia jest idealnie przygotowana, wówczas dochodzi do nakładania na posadzkę powłok polimerowych. To, ile warstw powłok zostanie nałożonych na posadzkę, zależy od stopnia jej użytkowania. Na podłogi często użytkowane i narażone na uszkodzenia mechaniczne stosuje się więcej warstw polimerowych. Warto dbać o pielęgnację podłogi polimerowej, aby jak najdłużej zachować jej estetyczny wygląd. W tym celu przeprowadza się konserwację i stosuje odpowiednie techniki czyszczenia.