Przejdź do produktów

Jak czyścić efektywnie verticale?

Verticale, czyli wertykale to nic innego jak żaluzje pionowe, które zbudowane są z szyny prowadzącej i pasów pionowych nazywanych często lamelami. Pasy te można swobodnie obracać o 180 stopni, a także przesuwać dowolnie na boki, tym samym kontrolując ilość wpadającego do wnętrza światła. Verticale bardzo często są wykorzystywane w pomieszczeniach biurowych, ale nie tylko, gdyż można je spotkać także w pomieszczeniach mieszkalnych.

Idealnie pasują zarówno do małych, jak i dużych okien. Można je zastosować także na drzwiach balkonowych. Wykonane są w większości przypadków z tkaniny lub PCV. Na rynku dostępna jest szeroka gama materiałów i kolorów takich lameli. Materiały, z których są wykonane, są łatwe w utrzymaniu czystości, jednak mało firm ma czas na sprzątanie biura, mycie okien czy verticali, dlatego warto zdecydować się na firmę sprzątającą, która zrobi to za Ciebie.

Jak prawidłowo dbać o czystość pionowych żaluzji?

Aby verticale zawsze wyglądały estetycznie, należy regularnie je odkurzać. Warto to zrobić za pomocą szczotki od odkurzacza i użyć mniejszej mocy ssania. To sprawi, że odkurzacz nie wciągnie materiału i go nie zniszczy. Odkurzacz pozwoli Ci usunąć z żaluzji nagromadzony kurz. Do tego celu nie musisz zdejmować żaluzji. Jednak pamiętaj, aby odkurzać je od góry do dołu. W innym przypadku możesz doprowadzić do odczepienia lamela. Jeżeli nie masz odkurzacza, to możesz usunąć kurz za pomocą suchej szmatki lub miotełki.

Jeżeli żaluzje są odkurzone, wówczas możesz przetrzeć je mokrą gąbką lub ściereczką, co pozwoli usunąć zabrudzenia. Do większych plam i zabrudzeń konieczne będzie użycie specjalnych środków czyszczących, dlatego warto powierzyć to zadanie specjalistycznej firmie sprzątającej, która dysponuje odpowiednim sprzętem, środkami czystości oraz doświadczeniem i wiedzą.