Przejdź do produktów

Jak doczyścić brudną tapicerkę mebli biurowych?

Utrzymanie porządku w miejscu pracy jest niezwykle ważne, gdyż wpływa na zdrowie, samopoczucie i efektywność pracowników. Brud, kurz, roztocza, plamy po kawie i herbacie – to właśnie z tym na co dzień obcują pracownicy biur, szczególnie jeżeli na wyposażeniu firmy są tapicerowane fotele, kanapy czy krzesła. Z kurzem i roztoczami duży problem mogą mieć alergicy, dlatego warto zadbać o regularne czyszczenie mebli biurowych. Dla osób niedoświadczonych czyszczenie zabrudzonej tapicerki może być dość trudnym zadaniem, a użycie nieodpowiedniej techniki i środków czystości może doprowadzić do uszkodzenia mebli.

Jaką użyć technikę czyszczenia oraz środki czystości?

To, jaką technikę i preparat użyjemy do czyszczenia tapicerki, zależy przede wszystkim od rodzaju materiału. Inaczej czyści się meble obite materiałem naturalnym, a inaczej obite tkaniną syntetyczną. Z tego powodu warto zwrócić się do specjalistycznej firmy sprzątającej, która jest wyposażona w profesjonalny sprzęt i środki czystości. Pracownicy takiej firmy mają także dużą wiedzę i doświadczenie. Swoją pracę wykonają z pewnością szybko, sprawnie i solidnie. Skorzystanie z usług zewnętrznej firmy sprzątającej jest także bardziej opłacalne niż zatrudnienie pracownika na etat.

Czyszczenie tapicerki może przypominać nieco czyszczenie dywanu lub wykładziny. Kanapy ze skóry należy czyścić miękką ściereczką. Tapicerkę materiałową w warunkach domowych najlepiej myć ciepłą wodą z płynem do mycia naczyń. Można też użyć proszku do prania. Do większych zabrudzeń warto użyć sody oczyszczonej. Przy czym, trzeba to robić od zewnątrz do środka, co pozwoli uniknąć powiększenia zabrudzeń. Warto także przed każdym myciem tapicerki zapoznać się dokładnie ze specyfikacją danej tkaniny, co pozwoli zapobiec uszkodzeniu materiału.