Przejdź do produktów

Jak nie przeszkadzać pracownikom biura podczas sprzątania?

Biuro to miejsce, które jest codziennie użytkowane przez bardzo dużą ilość pracowników, a co za tym idzie – w pomieszczeniach pojawia się brud, kurz, piasek, błoto, a nawet wilgoć. Jeżeli nie zadbamy o regularne sprzątanie, to po jakimś czasie biuro straci swój świeży wygląd i będzie prezentować się mało estetycznie. A jak wiadomo, jest ono wizytówką każdej firmy, dlatego konieczna jest regularna dbałość o czyszczenie pomieszczeń i stanowisk pracy. Stan pomieszczeń świadczy o właścicielach i użytkownikach biura. Estetyczne miejsce pracy to również wygoda i dobre samopoczucie pracowników. W uporządkowanym biurze jest się dużo bardziej skupionym i wydajniejszym.

Firmy coraz częściej dążą do tego, aby skupiać się na celach biznesowych, a resztę pozostawić fachowcom, dlatego większość z nich korzysta z profesjonalnego sprzątania biur we Wrocławiu, które obejmuje nie tylko podstawowe usługi, ale również doczyszczanie poremontowe, mycie okien i fasad metodą alpinistyczną oraz z użyciem podnośnika, polimeryzację posadzek, pranie wykładzin czy czyszczenie verticali.

Takie profesjonalne sprzątanie biur oferowane opiera się nie tylko na kompleksowości, ale przede wszystkim na precyzji, gdyż pracownicy firmy docierają we wszystkie, nawet najmniejsze zakamarki, dzięki temu biura lśnią czystością. Dobra firma sprzątająca używa również profesjonalnego sprzętu renomowanych firm oraz wydajnych ekologicznych środków czystości, które spełniają normy sanitarno-epidemiologiczne posiadające atest PZH.

Efektywna organizacja sprzątania biura

Mowa tutaj przede wszystkim o dopasowaniu godzin sprzątania do harmonogramu danej firmy. Każde biuro wymaga indywidualnego podejścia – w zależności od liczby pracowników, metrażu czy specyfiki danej branży. Jednej firmie może zależeć na sprzątaniu biura raz w tygodniu, innej na sprzątaniu pomieszczeń codziennie, a jeszcze innej wystarczy sprzątanie okazjonalne, czyli raz na kilka tygodni lub nawet miesięcy. Aby nie przeszkadzać pracowniom biura w pracy, ważny jest też wybór konkretnych godzin, w których firma sprzątająca będzie wykonywała swoje obowiązki. W tym celu należy pozyskać informacje o tym, kto, gdzie i w jakich godzinach pracuje. Porządki mogą odbywać się wieczorem, gdy w biurze przebywają pracownicy, a także w weekendy, gdy firma nie pracuje.

Bardzo ważne, aby każda firma sprzątająca w pierwszej kolejności zapoznała się ze specyfiką biura, czyli jego wielkością, rozkładem pomieszczeń, usytuowaniem kuchni i łazienki czy ilością okien. Uniemożliwi to przeszkodzenie pracownikom w wykonywaniu ich obowiązków. Firmy sprzątające zawsze dostosowują się do harmonogramu firmy, trybu pracy i potrzeb zleceniodawcy. Dzięki temu można uniknąć sytuacji, w których na spotkaniu online z ważnym Klientem myte są okna, podłogi czy odkurzane są wykładziny.

Profesjonalne firmy sprzątające mają także ściśle określone wytyczne, które dotyczą kolejności przeprowadzania poszczególnych czynności. Dzięki temu każdy z nich wie, co zostało posprzątane, a co ma być sprzątnięte w następnej kolejności.