Przejdź do produktów

Jak zadbać o czystość wokół osiedla mieszkaniowego?

Mieszkańcy osiedli cenią sobie czystość i porządek. Zadbany budynek i teren zielony wokół niego ma dla nich duże znaczenie. Czyste osiedle mieszkaniowe znacznie zwiększa jego atrakcyjność i wartość. Zapewnia także dużo lepsze warunki życia dla mieszkańców oraz przyjemniejszy widok dla ich gości.

Zadbana przestrzeń wokół budynków, czyste ścieżki i kwitnące rośliny to prawdziwy powód do dumy dla mieszkańców. Taka przestrzeń zachęca również do spacerów na świeżym powietrzu oraz przykuwa wzrok przechodniów. W końcu budynek z zewnątrz jest jego wizytówką! Dowiedz się, w jaki sposób zadbać o porządek wokół osiedla mieszkaniowego i kto powinien być za to odpowiedzialny!

Kto powinien dbać o czystość wokół osiedla mieszkaniowego?

Zarządca nieruchomości to główna osoba odpowiedzialna za czystość osiedla mieszkaniowego i terenu wokół niego. To właśnie on musi dbać o to, aby okna, balustrady, grzejniki, podłogi, garaże i inne powierzchnie były zawsze wysprzątane. Na czystość osiedla składa się nie tylko obszar wewnątrz budynków, ale również na zewnątrz. Bardzo ważne jest regularne koszenie trawy, podlewanie roślin, przycinanie drzew, krzewów i żywopłotów, grabienie liści jesienią oraz odśnieżanie chodników, dróg wewnętrznych i parkingów w sezonie zimowym.

Zarządca nie może także zapominać o naprawianiu pojawiających się awarii, np. brak światła na klatce schodowej lub zepsuta winda. Oczywiście nie robi on tego wszystkiego sam! Dbanie o czystość klatek schodowych i korytarzy często przydziela członkom wspólnoty lub po prostu podpisuje umowę z zewnętrzną firmą sprzątającą, która zajmuje się utrzymaniem porządku we wszystkich wspólnych pomieszczeniach należących do mieszkańców.

Mimo zatrudnienia firmy sprzątającej, właściciele mieszkań nie powinni pozostawać obojętni i dobrze, aby dbali o porządek, sprzątali po swoich pupilach, nie rozrzucali ulotek ze skrzynek czy nie niszczyli zieleni przed budyniem. Nawet najmniejsze nawyki sprawią, że osiedle mieszkaniowe będzie wyglądało na bardziej zadbane. Należy pamiętać, że niewywiązywanie się z obowiązków względem utrzymania czystości wewnątrz nieruchomości oraz na jej obszarze wiąże się z poważnymi konsekwencjami dla zarządcy budynku.

Dlaczego warto zlecić sprzątanie osiedla mieszkaniowego zewnętrznej firmie?

Utrzymanie porządku wokół budynków wymaga systematyczności, profesjonalnego sprzętu i środków czystości, dlatego zarządcy osiedli mieszkaniowych decydują się najczęściej na zlecenie profesjonalnego sprzątania firmie zewnętrznej. Jej zakres obowiązków jest indywidualnie ustalany podczas rozpoczęcia współpracy. Firmy sprzątające dostosowują się do wymagań zarządców budynków oraz uwzględniają ich potrzeby i budżet. Firma zewnętrzna to także duże oszczędności i mniej formalności w porównaniu z zatrudnieniem pracownika.

Profesjonaliści stosują najlepsze środki czyszczące spełniające normy sanitarno-epidemiologiczne oraz dysponują wykwalifikowanym personelem, który wykorzystuje do pracy ergonomiczny sprzęt renomowanych marek, dlatego możesz mieć pewność co do wysokiego poziomu jakości usług.