Przejdź do produktów

Na czym polega czyszczenie mechaniczne garaży?

Garaże podziemne to obiekty obciążone dużym ruchem, co skutkuje szybkim zabrudzeniem powierzchni. Samochody i inne pojazdy pozostawiają ślady opon na posadzkach, na których widoczne są również ślady po oleju. Na kołach często znajduje się błoto, piasek i sól, co powoduje szybsze zabrudzenie posadzki garażowej. Wszystkie te zanieczyszczenia są później wnoszone na klatki schodowe i do mieszkań. Co więcej, również kurz i spaliny szybko osiadają na powierzchniach ścian, rur czy bramach wjazdowych, dlatego tak ważne jest systematycznie sprzątanie i utrzymywanie garaży w czystości.

Profesjonalne sprzątanie garaży podziemnych obejmuje przede wszystkim mycie maszynowe posadzek, czyszczenie posadzek, czyli usuwanie śladów opon, oleju i smaru, ich zabezpieczanie specjalistycznymi preparatami, czyszczenie korytek odprowadzających wodę czy mycie bram wjazdowych. Powierzchnie garażowe są zamiatane i zmywane nie tylko ręcznie, gdyż w przypadku większych powierzchni stosuje się najnowocześniejsze maszyny. Bardzo ważne w czyszczeniu różnego rodzaju powierzchni i pomieszczeń jest systematyczność, gdyż to właśnie ona gwarantuje szybkie usuwanie zanieczyszczeń i sprawia, że możliwy czas eksploatacji się wydłuża.

Jak przebiega profesjonalne mycie garaży?

Typowy proces mycia posadzki to jej zamiatanie, dzięki czemu usuwa się luźne zabrudzenia, takie jak błoto, piach i inne nieczystości, które mogłyby dostać się pod szczotki w maszynie i zarysować powierzchnię posadzki. Ponadto na niezamiecionej uprzednio posadzce podczas mycia często pozostają smugi.

Dalszy krok to mechaniczne mycie posadzki nowoczesną maszyną z użyciem chemii, dobranej do rodzaju posadzki i zabrudzeń. Najlepiej sprawdzają się tutaj szorowarki zasilanie elektrycznie lub spalinowo. Mogą posiadać jedną lub kilka głowic szorujących ze szczotkami wykonanych z różnych materiałów. Maszyny myjące – choć efektywne i niezawodne – nie dotrą w każde miejsce. Dlatego przestrzenie trudno dostępne są czyszczone ręcznie.

Maszynowe czyszczenie posadzek w garażach podziemnych z wykorzystaniem specjalnych maszyn i środków niesie za sobą wiele zalet. Między innymi zapobiega gromadzeniu się zabrudzeń. Stosuje się je także w celu poprawienia właściwości mechanicznych powierzchni. Specjalistyczny sprzęt wykorzystywany przez profesjonalistów zapewnia dokładne mycie i odpowiedni nacisk szczotki.

Dlaczego mechaniczne czyszczenie garaży powierzyć profesjonalistom?

Mycie garaży podziemnych to zadanie, które powinno się powierzyć specjalistycznym firmom sprzątającym, które dysponują zaawansowanymi maszynami sprzątającymi, odpowiednimi środkami czyszczącymi, wiedzą i doświadczeniem. Jest to zajęcie wymagające odpowiedniego przygotowania. Właśnie dlatego nasza firma opiera swoje działania na innowacyjnych maszynach, które cechują się solidnością i wielofunkcyjnością. Sprzęt dobierany jest w zależności od rodzaju powierzchni.

Dużą rolę odgrywają także specjalistyczne detergenty, które potrafią usunąć nawet silne zabrudzenia. W zależności od specyfiki danego podłoża profesjonalna firma sprzątająca jest w stanie dobrać środki do czyszczenia w taki sposób, by zadbać o zabezpieczanie danej podłogi. Maszynowe mycie garaży jest konieczne zarówno z uwagi na charakter i skalę zabrudzeń, jak i na wielkość powierzchni tych obiektów. Garaże trzeba zazwyczaj umyć w krótkim czasie – tak, aby praca ekipy sprzątającej była jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców.