Przejdź do produktów

Zalety sprzątania biur po godzinach

Sprzątanie biur jest konieczne, w szczególności, gdy pracuje w nich dużo osób. Każdego dnia do pomieszczeń biurowych pracownicy i osoby odwiedzające biuro wnoszą na butach brud, piach czy błoto. Na powierzchniach osiada kurz, w kuchni zostają brudne naczynia, okruchy czy plamy po herbacie lub kawie. To wszystko sprawia, że pomieszczenia biurowe po całym dniu pracy są brudne i nieestetyczne, dlatego powinny być sprzątane codziennie. Tym bardziej że do firm przychodzą Klienci i partnerzy biznesowi, a czyste i zadbane biuro pozytywnie wpływa na wizerunek firmy.

Codzienne sprzątanie nie oznacza konieczności wykonywania generalnych porządków przez pracowników, gdyż te wykonuje profesjonalna firma sprzątająca raz w tygodniu czy kilka razy w miesiącu. Poza tym angażowanie pracowników w sprzątanie biura jest mało profesjonalne i powinny to robić specjalistyczne firmy. Pracownicy powinni dbać jedynie o porządek wokół swojego stanowiska pracy, sprzątać po sobie kuchni i w łazience. O porządek na biurku powinni dbać nie tylko w godzinach pracy, ale również po jej ukończeniu. Dzięki temu pomieszczenia będą mogły być zawsze czyste. A jak wiadomo, porządek wokół stanowiska pracy pozytywnie wpływa na myślenie oraz poprawia komfort pracowników.

Jak często firma sprzątająca powinna odwiedzać biuro?

Każda firma ma swoje specyficzne uwarunkowania i potrzeby, dlatego wymaga indywidualnego podejścia. Częstotliwość sprzątania biura jest uzależniona od kilku czynników, np. metrażu, liczby pracowników, ilości pomieszczeń, specyfiki danej branży czy częstotliwości wizyt klientów. Jednej firmie może zależeć na sprzątaniu biura raz w tygodniu, a innej na sprzątaniu pomieszczeń codziennie.

Przynajmniej raz w tygodniu firma sprzątająca powinna wykonać dezynfekcje pomieszczeń, w szczególności łazienek, gdyż to tam znajduje się najwięcej bakterii i zarazków. Oprócz tego konieczne jest odkurzenie i umycie podłóg, przetarcie kurzu z powierzchni mebli, sprzętów i urządzeń biurowych, wyrzucenie śmieci, umycie okien czy podlanie kwiatów doniczkowych. Większość firm korzysta z profesjonalnego sprzątania biur we Wrocławiu. Jednak częstym problemem jest ustalenie, w jakich godzinach firma sprzątająca powinna wykonywać swoje czynności.

Dlaczego warto zdecydować się na sprzątanie biur po godzinach pracy?

Porządki w biurze mogą odbywać się zarówno w godzinach porannych, w czasie pracy biura, czy wieczorem, gdy w biurze nie ma już żadnych pracowników. Jednak wiele biur kończy swoją pracę o godzinie 17:00, dlatego jest to najlepszy moment na wejście ekipy sprzątającej. Wykonywanie czynności porządkowych w godzinach pracy mogłoby zaburzyć sprawne funkcjonowanie biura, poprzez hałas i rozpraszanie pracowników, dlatego najlepiej je robić, gdy pomieszczenia są puste. Po godzinach pracy biura sprzątający mogą czuć się swobodnie, sprzątanie jest dużo szybsze, a sprzęty i komputery wyłączone.

Firmy sprzątające powinny umówić się z przedstawicielem firmy i dopasować godziny sprzątania do harmonogramu danego biura. Mycie podłóg i wykonywanie innych czynności po godzinach pracy jest wygodne szczególnie dla pracowników. Wieczorna realizacja usług sprzątania biura nie przeszkodzi pracownikom przy ich codziennych obowiązkach, a pomieszczenia zostaną dokładnie posprzątane przed następnym dniem pracy.