Przejdź do produktów

Gdzie sprawdzają się podłogi polimerowe?

Zabieg polimeryzacji podłóg polega na nałożeniu na posadzkę specjalistycznych preparatów, które zastygają i tworzą twardą oraz gładką powłokę odporną na uszkodzenia. Proces polimeryzacji podłóg zabezpiecza posadzkę przed zniszczeniem, nadaje jej świeżego wyglądu i wydłuża jej żywotność. Dzięki niemu podłoga jest wygładzona i zawsze wygląda na czystą i zadbaną. Pozbawiona jest także zarysowań. Powłoka polimerowa zostawia na posadzce warstwę ochronną, co powoduje, że brud i zabrudzenia nie zostają w posadzce i łatwo się usuwają.

Procesu polimeryzacji nie powinno się wykonywać na niektórych nawierzchniach, szczególnie tych twardych i posiadających łączenia, np. płytkach gresowych, glazurowanych czy podłodze drewnianej. Polimeryzacji nie powinno się wykonywać również na nowych wykładzinach.

Gdzie i na jakich powierzchniach wykonuje się polimeryzację posadzek?

Polimeryzację podłóg powinno się wykonywać jedynie na jednolitych powierzchniach. Najczęściej wykonuje się je na wykładzinach PCV, linoleum, lastriko, kauczukowych czy podłogach winylowych. Powłoki polimerowe warto nałożyć wszędzie tam, gdzie chcesz uzyskać efekt wysokiego połysku lub zmatowienia powierzchni, a także w miejscach, gdzie chcesz zabezpieczyć powierzchnię przed nadmiernym zabrudzeniem.

Podłogi polimerowe najczęściej można spotkać w miejscach użyteczności publicznej, w szczególności w bankach, galeriach handlowych, urzędach, ośrodkach zdrowia, szpitalach, szkołach, salach sportowych, biurach, halach magazynowych, zakładach produkcyjnych czy w hurtowniach. Usługi polimeryzacji podłóg cieszą się także coraz większą popularnością również w domach jednorodzinnych. Podłogi polimerowe sprawdzają się w miejscach często użytkowanych, narażonych na zabrudzenia czy osiadanie kurzu. Są niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości. Co więcej, przyspieszają i ułatwiają one pracę ekip sprzątających.